آشنایی با روش های مونتاژ برد الکترونیک، شرکت آلبورگ

آلبورگ - مونتاژ قطعات

هر روز مشتریان بسیاری با ما تماس می گیرند تا از روند مونتاژشرکت آلبورگ   اطلاع پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم مراحلAssemblyبرد را برای شما مشتریان عزیز شرح دهیم. به طور خلاصه مراحل مونتاژ برد شرکت آلبورگ   شامل آماده سازی برد، چیدمان قطعات روی برد، مونتاژ، شست و شو و در آخر کنترل کیفی می باشد تا از درست بودن Assembly اطمینان حاصل کنیم. تکنسین های واحد تولید آلبورگ  مقید به استفاده از استانداردهای Assemblyهستند تا با کمترین میزان خطا و از روش های مدرن بردها را مونتاژ نمایند.

مراحل مونتاژ، برد های الکترونیک

مهم ترین عاملی که تعیین کننده ی روش مونتاژ ،برد الکترونیک است قطعات بکار رفته در طراحی یک برد است.

آلبورگ - مونتاژقطعات

 فرآیند مونتاژ قطعات ؛

بردها را بر زیر  صفحه ی استنسیل قرار داده و خمیر قلع را روی استنسیل می کشیم. سپس با استفاده ازدستگاه آون قطعات چیده شده بر روی برد توسط دستگاه pick&place  مونتاژ خواهند شد ،..

آخرین مرحله و از مهمترین مراحل Assembly برد ها؛ مرحله تست و عیب یابی بردهاست. در این مرحله تک تک بردها با دقت و توسط میکروسکوپ بررسی می شوند تا اگر احیانا اتصال قطعات دچار مشکل باشد؛ در این محله بررسی و برطرف شود.

با اتمام مرحله ی تست و عیب یابی، بردهای مونتاژ شده بسته بندی شده و آماده ی ارسال برای مشتریان می گردد. با توجه به اینکه بیشتر مشتریان آلبورگ  در شهرهایی به غیر از محل شرکت هستند. استحکام بسته بندی بسیار با اهمیت می باشد. بسته بندی بردها باید به گونه ای باشد که بردها بهم برخورد نداشته یاشند.

عوامل تاثیرگذار بر مونتاژ smd

  • یکنواخت نبودن میزان خمیر قلع روی پدهای برد
  • استاندارد نبودن فایل طراحی
  • شرایط دمایی نامناسب

برای مطالعه استانداردهای Assembly smd قبل از تولید کلیک کنید.

آلبورگ - مونتاژsmd

شرکت دانش بنیان آلبورگ  با بهره گیری از به روزترین دستگاه ها و تکنیک های روز دنیا ارائه دهنده ی خدمات برد الکترونیک در ایران می باشد. تکنسین های متخصص ما قبل از آغاز مراحل Assembly؛ استانداردهای موردنیاز فرآیند Assembly را در فایل طراحی شما بررسی کرده و در صورت وجود هرگونه مغایرت با این استانداردها همراه و مشاور شما خواهند بود

درباره Hossein Sediqian

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *